Font Boyutu

Kampanyalar ve Duyurular

Bodur Elma Fidanı Üretim Çeşitleri Ve Kullanılan Anaçlar

PDFYazdırePosta

 

2010 GÜZ DÖNEMİ  BODUR YARIBODUR ELMA FİDANI GÖZ AŞI LİSTESİ VE KULLANILAN ANAÇLAR

 

Şirketimizin 2010 yılı güz döneminde yarıbodur mm106 ve bodur m9 elma anaçları üzerine aşılamış olduğu elme çeşitleri aşağıdaki gibidir.

 

Anna,Grany Smith, Scarlet Spur,Amasya Misket, Fuji Kiku8, Fuji Zhen Astec,Jersey Mac,Golden Reinders, Fuji Fubrax, Red One, Ginger Gold,Red Chief,Pink Lady ,Shinga Gala,Starking,Golden Reindersi,Fuji,

MM106 ANACI HAKKINDA

Elmalarda kullanılan yarıbodur bir anaçtır.Bu elma anacı klasik elma ağacına göre %40 daha az taç yapmaktadır.m9 anacına göre zahmeti daha az bir çeşittir.Tel terbiye sistemi istemez.Verime oturmesı 3-4 seneyi bulmaktadır.Dikim mesafesi fidanlar arası 3 sıralar arası 4 veya 5 metre olacak sekildedir.

 

M9 ANACI HAKKINDA

 

M9 Anacı klasik elma agacına göre %60 daha az taç yapmaktadır.Sıralar arası 2-2,5 metre fidanlar arası 1-2 metre olarak dikimi yapılmaktadır.Kesinlikte tel terbiye sistemi istemEktedir.Verime oturması 2. Seneden itibaren baslamaktadır.M9 anacı ile tesisisi edilecek bahçelerde tesis maliyeti ilk başta fazla olmasına karsın kısa sürede yapılan emeğin karsılığını alabilirsiniz.