Font Boyutu

Son Haberler

Manisa ve Köylerine 180 Bin Badem Fidanı ve Ceviz Fidanı Dağıtımı

PDFYazdırePosta

MANİSA (İHA) - Manisa İl Çevre Orman Müdürlüğü tarafından merkez ve ilçelere bağlı köylere 180 bin adet badem fidanı ve ceviz fidanı dağıtıldı.
Muradiye Orman Fidanlığı'nda yapılan fidan dağıtımına Çevre ve Orman Müdürü Yahya Güngör, İl Genel Meclisi Üyeleri İbrahim Onaylı ve Yılmaz Öngider ile köy muhtarları katıldı. Dağıtılan fidanlar hakkında bilgi veren Çevre ve Orman Müdürü Yahya Güngör, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla tüm ülkede başlatılmış olan Milli Ağaçlandırma Seferberliğine Manisa olarak biz de katkı sağlıyoruz. Bakanlığımız bünyesinde yapılan çalışmalar neticesinde bugün orman köylerimize yaklaşık 180 bin ceviz ve badem fidanı dağıtmaya başladık. Dağıtılan bu fidanlar hem ağaçlandırma seferberliğine katkı hem de orman köylülerimizin kalkınmasına katkı sağlayacaktır” dedi.
İl Genel Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Onaylı da, son 10 yıl içinde 11 milyonun üzerinde fidan dağıtıldığına dikkat çekerek, ”Biz AK Parti hükümeti olarak bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonra da hem ülkemiz için hem de köylülerimizi için çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda başlatılmış olan ağaçlandırma seferberliğimiz tüm ülkemizde hızla devam etmektedir. Bu çerçevede bugün burada Çevre ve Orman Müdürlüğümüz bünyesinde merkez ve ilçelerdeki orman köylülerimize 180 bin adet badem ve ceviz fidanı dağıtıyoruz. Bu fidanlar hem ülkemizin ormanlık alanlarının çoğalmasına hem de orman köylülerimizin kalkınmasına faydalı olacaktır. Ben bugün burada emeği geçen tüm her kese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından sembolik olarak Yuntdağı bölgesi köyleri muhtarlarına ceviz ve badem fidanları dağıtıldı. İlçelere gönderilmesi planlanan diğer fidanların ise hafta içinde teslim edileceği açıklandı.

 Ceviz yetiştiriciliği hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Badem yetiştiriciliği hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Amerikan Bademi çeşitleri teksas-nonperial hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Fransız Bademleri ferragnes , ferrastar ve ferradeul hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Badem fidanı çeşitleri hakkında karşılaştırma makalesi okumak için tıklayınız

 

 

Badem fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız

Badem fidanı fiyatlarımız için tıklayınız

Ceviz fidanı fiyatlarımız için tıklayınız

Ceviz fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız