Font Boyutu

Son Haberler

Eğridir de Elma Fuarı

PDFYazdırePosta

Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, Eylül ayı içinde Elma Fuarı düzenleyeceklerini belirterek, ileride dünya elma sektörünün Eğirdir'de buluşturacak bir organizasyonun tohumlarını atacaklarını kaydetti.

Özmeral, yaptığı açıklamada, 22-24 Eylül tarihleri arasında Eğirdir'de Elma Fuarı düzenleneceğini belirtti. Elma yetiştiriciliği konusunda Eğirdir'in önde gelen merkezlerden biri olduğunu aktaran Özmeral, "Eğirdir, elmanın merkezidir, yetiştiricilikte, depolamada ve pazarlamada hak ettiği seviyeye ulaşmıştır" dedi.

Elma Fuarı ile de hem Eğirdir'i hem de elmayı tanıtacaklarını aktaran Özmeral, elmanın Eğirdir'in temel geçim kaynakları içinde ilk sırada geldiğini ve bu unsurun ilçeye daha fazla ekonomik girdi sağlaması gerektiğini belirtti. Fuarın elmanın dünyaya pazarlanması konusunda da önemli bir yol açacağına inandıklarını ifade eden Özmeral, "İleride dünya elma sektörünün Eğirdir'de buluşturacak bir organizasyonun tohumlarını atacağız" dedi.

Fuara elma yetiştiricilerinin, ilçe halkının ve bürokratların da destek verdiğini kaydeden Özmeral, böyle bir organizasyonu gerçekleştirecekleri için heyecanlı olduklarını bildirdi.

Kaynak:http://www.haber3.com/egirdirde-elma-fuari-egirdir-belediye-baskani-ozmeral-ileride-dunya-elma-sektoru-939330h.htm

09.08.2011

 

Yarı Bodur Elma Yetiştiriciliği ve Bodur Elma Yetiştiriciliği hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız

Yarı Bodur Elma anaçları hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız

Bodur  Elma anaçları hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız

Elma Fidanı Çeşirlerimiz  hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız

Elma Yetiştiriciliği wikipedia aksiklopedik bilgi için lütfen tıklayınız