Font Boyutu

Son Haberler

Antalya Serikta Kiraz Fidanları Meyve Vermeye Başladı

PDFYazdırePosta

Tarımsal Kalkınma kooperatif toplantısına katılmak için Haskızılören köyüne giden İlçe Müdürümüz Mustafa ÇÖMEZOĞLU ve teknik elemanlar toplantı sonrası kiraz meyve bahçelerinde incelemelerde bulunarak proje sonuçları gözlemlendi.

İlçe müdürlüğünce projesi hazırlanan ve İl özel İdaresi bütçesinden finanse edilen proje ile 2006 yılında 193, 2007 ve 2008 yılında 55 üreticimize 980 dekarlık 26.605 adet kira fidanı verilmişti.

Kooperatif toplantısından sonra teknik elemanlarla birlikte bazı kiraz bahçeleri gezildi. Gezilen 0900 çeşit kiraz bahçelerinde İlk yıl meyve tutumu ve kalitesinin iyi olduğu, standart meyve tutumu olduğu gözlemlendi. Ancak bazı kiraz bahçelerinin hasat aşamasına yakın dolu afetine maruz kaldığı, bu nedenle ürünlerde zarar meydana geldiği görüldü.

Bahçe sahiplerinin bahçelerinde bu yıl meyve tutumunun iyi olduğunu ancak dolu afetine maruz kaldıklarını, sigorta yaptırma süresini geçirdiklerini, zararlarının karşılanmasını istediler. İlçe Müdürümüz Mustafa ÇÖMEZOĞLU’da tespit yapıldığını, ancak üreticilerimizin ürünlerini mutlaka sigorta yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Kaynak:http://www.seriktarim.gov.tr/haberler/2006-yilinda-ekilisi-yaptirilan-kiraz-fidanlari-meyve-verdi/131.aspx

Eklenme:13.07.2011

 

Wikipedia ansiplpeik bilgi almal için yandaki adrese tıklayınız  http://tr.wikipedia.org/wiki/Kiraz