Font Boyutu

Son Haberler

Domaniçte Tüplü Ceviz Fidanı Dağıtımı

PDFYazdırePosta

 Domaniç ilçesinde, çeşitli köylerdeki çiftçilere 2 bin adet tüplü ceviz fidanı dağıtıldı.Kaymakamlık ile İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce hazırlanan "Ceviz Yetiştiriciliği Projesi" kapsamında, ilçe merkezi, Aksu, Bükerler, Çamlıca, Durabey, Güney, Sarıot, Yeşilköy, Saruhanlar köyleri ve Çokköy'den çiftçilere, 2 bin adet tüplü ceviz fidanı teslim edildi.

 

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde fidanların dağıtımı için düzenlenen törene, Domaniç Kaymakamı Bedir Deveci ve İlçe Tarım Müdürü Ahmet Ataman da katıldı.

 

2007 yılından itibaren ilçenin ceviz yetiştiriciliğine müsait olan ve hububat ekimine elverişli olmayan dağlık bölgelerine 12 bin adet ceviz fidanı dikildiği, özellikle Yeşilköy'de ceviz yetiştiriciliğinin önemli düzeye ulaştığı bildirildi.

 

-KAYMAKAM DEVECİ'NİN KÖY ZİYARETLERİ

 

Domaniç Kaymakamı Bedir Deveci, ilçeye bağlı çeşitli köylere ziyaretlerde bulundu.

 

Sefa, Çakıl, Sarıot, Domurköy ve Fındıcak köylerine giden Deveci, köy muhtarlarından yapılan çalışmalar ve ihtiyaçlara ilişkin bilgi aldı.

 

Deveci, söz konusu köylerde yalnız yaşayan, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşları ziyaret ederek, durumları hakkında görüşmeler yaptı.

 

 

-BELEDİYEDEN Ramazan EĞLENCESİ

 

Domaniç Belediyesi, ilk kez gerçekleştireceği uygulamayla Ramazan ayı dolayısıyla Ramazan eğlencesi düzenledi.

 

Belediye Başkanı Yakup Yardımcı, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl ilk kez vatandaşlara Ramazan ayı nedeniyle bazı etkinlikler sunacaklarını bildirdi.

 

13-14 Ağustos akşamları Belediye Meydanı'nda Bella Organizasyon firmasınca hazırlanan geleneksel gösteri ve eğlencelerin vatandaşlara izletileceğini ifade eden Yardımcı, "Bu gösteri ve eğlencelere çocukları ile beraber tüm halkımız davetlidir" ifadesini kullandı.

 

KaynaK:http://www.sondakika.com/haber-domanic-ten-kisa-kisa-2924543/

Haber Eklenme:14.08.2011