Font Boyutu

Son Haberler

Aksaray'da çiftçilere sonbahar dikim döneminde çeşitli türlerde 50 bin meyve fidanı dağıtılacağı bil

PDFYazdırePosta

 

Aksaray'da çiftçilere sonbahar dikim döneminde çeşitli türlerde 50 bin meyve fidanı dağıtılacağı bildirildi.

Aksaray Valisi Orhan Alimoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 2009 yılında 73 bin, 2010 yılında 203 bin, 2011 ilkbahar döneminde ise 114 bin olmak üzere 3 yılda 390 bin adet meyve fidanı dağıtımı yapıldığını söyledi.

Aksaray'ın yeşillendirilmesi, meyveciliğin geliştirilmesi ve kırsal alandaki vatandaşların ekonomik olarak daha iyi duruma gelmesi için ağaçlandırma çalışmalarını artırdıklarını bildiren Alimoğlu, "Toprakla dostluğu geliştirmemiz lazım. Meyveli 'Yeşil Aksaray' olma yolunda ilerliyoruz" dedi.

Çiftçilerin artık kimseye muhtaç olmadan, toprakla uğraşarak kendi geçimlerini sağladığını aktaran Alimoğlu, bunun için de başta fidan olmak üzere, koyun, koç dağıtarak çiftçileri desteklediklerini ifade etti.

Aksaray Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İl Özel İdaresi Encümeni tarafından alınan kararla, 2011 yılı sonbahar döneminde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü organizasyonunda elma, erik, kiraz, armut, ceviz, badem, şeftali çeşitlerinden toplam 50 bin adet meyve fidanının dağıtımının yapılacağı kaydedildi.

Meyve fidanı çeşitlerimizi görmek için tıklayınız

Meyve fidanı fiyatlarımız görmek için tıklayınız

 

Haber eklenme:27.09.2011

Kaynak:http://www.sondakika.com/haber-ciftcilere-50-bin-adet-meyve-fidani-dagitilacak-3019318/