Font Boyutu

Son Haberler

ARMUT ÜRETİCİLERİ TARLA GÜNÜNDE SERTİFİKA ALDI

PDFYazdırePosta

   

BURSA (İHA) - Bursa'da, Entegre ve Kontrollü Ürün Yönetimi (EKÜY) projesi çerçevesinde armut üreticilerine sertifika verildi.
Vali Yardımcısı Hüseyin Eren, Bursa İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kasım Piral, Uludağ Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Birliği Başkanı Dr. Salih Çalı ile Gürsu Ziraat Odası üyeleri ve üreticilerin iştirakiyle yapılan tarla gününde EKÜY projesi tanıtılırken, projenin yürütüldüğü bahçelerin sahiplerine de sertifikaları verildi.
Piral, EKÜY projesinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 2010 yılında uygulamaya konulduğunu söyledi. Piral, "Bursa Valiliği, İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi ve Uludağ İhracatçılar Birliği iş birliğiyle yürütülen çalışma kapsamında 2011 yılının 'ihracatta armut yılı' olarak belirlenmesi sebebi ile bu çalışma özel bir önem arz ediyor. 135 üretici ile başlanan bu projede, 190 üretici ile yola devam ediyoruz. Zirai faaliyetlerin başlangıcı ile beraber üretimin her aşamasında birlikte hareket ediyoruz" dedi.
Vali Yardımcısı Hüseyin Eren ise, "EKÜY projesi, devletle üreticiyi yan yana getiren, sürdürülebilir zirai üretim ile gıda güvenliğini destekleyici bir projedir. Bursa'da şuurlu ve bilgili üreticilerimiz var. Bu proje ile üretimde sadece karlılık değil, sağlıklı ürün arzı mantığı ile hareket eden üreticilerimizi ve projeye emek verenleri kutlarım" diye konuştu.
Konuşmaların ardından armut üreticilerine sertifikaları verildi.

Haber Yayın Tarihi:14.10.2011

Kaynak:http://www.haberx.com/armut_ureticileri_tarla_gununde_sertifika_aldi%2817,n,10768572,969%29.aspx

 

Armut  fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız

Yarı Bodur Armut Fidanı anaçları İçin Tıklayınız