Font Boyutu

Son Haberler

Zonguldak Öğrencilerden Ceviz Fidanı Projesi Hediyeleri Dağıtıldı

PDFYazdırePosta

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Kasımlı İlköğretim Okulu'nda "Fidanınız Sizinle Büyüsün" projesi kapsamında öğrenciler tarafından ekilen 500 adet ceviz fidanı kardeş okula gönderildi.

Alaplı Kasımlı İlköğretim Okulu ve Zonguldak İl Çevre Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen “Fidanınız Sizinle Büyüsün” projesi ile geçen Aralık ayında öğrenciler tarafından ekilen 500 adet ceviz fidanı kardeş okul Kütahya Altıntaş Mustafa Kemal Paşa İlköğretim Okulu bahçesine dikilmek üzere gönderildi. Alaplı Kasımlı İlköğretim Okulu Müdürü Erdal Yılmaz, Bakanlık Müşaviri Nazmiye Uzun, İl Çevre Orman Müdürlüğü uzman personeli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Uysal, Kasımlı İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Bahattin Duman, iki öğretmen ve 11 öğrenciden oluşan bir grup ile Kütahya'ya giderek kardeş okulun öğrencileri ile birlikte fidanları toprağa ekeceklerini söyledi. “Fidanınız Sizinle Büyüsün” projesinin amacına ulaştığını belirten Yılmaz, “Büyük bir sevgi ile titiz bir bakım ile okulumuz bahçesindeki tüplerde hayat bulan ceviz fidanları, kardeş okulumuz Mustafa Kemal Paşa İlköğretim Okulu bahçesini yeşillendirecekti. Projeye verdikleri destekten dolayı Altıntaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cöre'ye kardeş Okul Müdürü Kazım Damar'a, okul öğrenci ve personeline teşekkür ediyorum” dedi.

 

Alaplı Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran da, projenin Kasımlı İlköğretim Okulu tarafından sahiplenilerek amacına ulaştırılmasının örnek bir uygulama olduğunu belirterek, ekilen tohumların fidan olması için bir yıl boyunca bakımını, sulamasını yapan öğrencilere, okul personeline, ayrıca Bakanlık Müşaviri Nazmiye Uzun'a, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü uzman personeline teşekkür etti.
Kaynak:http://www.haber01.com/alapli-dan-kardes-okula-500-ceviz-fidani-h92561.html
Haber Eklenme:29.11.2011
Ceviz fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız