Font Boyutu

Son Haberler

Bursada Ceviz Fidanı Dağıtımı

PDFYazdırePosta

BURSA (İHA) - Bursa'nın Keles ilçesinde, kırsal kalkınma projesi çerçevesinde çiftçilere 16 bin adet ceviz fidanı dağıtıldı.
Keles iklimine uygun olduğu belirlenen Şebin, Bilecik ve Kaman cinsi fidanlar, Kaymakam Abdülkadir Duran ve Belediye Başkanı Süleyman Kaynak tarafından dağıtıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından belli şartları haiz 360 çiftçiye 45'er tane ceviz fidanı dağıtılırken, fidan başına çiftçilerden Köylere Hizmet Götürme Birliği adına yüzde yirmi katılım payı alındı.
Kaymakam Abdülkadir Duran, "Keles'te çiftçilerimizin çoğu kiraz bahçelerinden gelir elde ediyor. Bundan sonra ceviz bahçeleri olacak. Kırsal kalkınma projesi dahilinde çiftçilerimize ceviz dağıtıyoruz. Geçen yıl 6 bin ceviz fidanı dağıttık. Bu yıl ise 16 bin dağıtıyoruz. Seneye 20 bin dağıtacağız. Keles artık cevizi ile tanınacak. Sizlerden isteğim bu fidanları boş olan bahçelerinize dikmeniz. Parça parça dikmeyin. Çiftçilerin bu fidanlardan yüksek verim almakvermesi gerekli özeni göstereceklerine inanıyorum" dedi.
Kaynak:
http://www.haberx.com/kelesli_ciftcilere_16_bin_ceviz_fidani_dagitildi%2817,n,10819605,139%29.aspx
Eklenme Tarihi:10.12.2011