Font Boyutu

Son Haberler

Afyonda Meyve Fidanı Dağıtımı Yapıldı

PDFYazdırePosta

 Afşin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 54 çiftçiye 4 bin 800 meyve fidanı dağıttı.Çiftçilere, 2 bin 300 elma, 2 bin 500 de ceviz fidanının dağıtımı dolayısı ile düzenlenen törende konuşan Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, şöyle konuştu:

 

"Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın ülke genelinde uyguladığı bir çalışma. İl Tarım Müdürlüğümüz, İl Tarım Müdürlüğümüz, Kaymakamlığımız ve Köylere Hizmet Götürme Birliği yüzde 50'sini karşılıyor. Çiftçilerimiz de yüzde 50'sini ödüyor. Memleketimiz tarım memleketi. Bu tarım ürünlerinden yeterince ürün elde demediğimize inanıyorum. Bu tür desteklerle iyi ürün elde edebilme gayret ve çabası içerisindeyiz. Kaliteli fidan dağıtımı yaparak bu ürünlerin ilçemiz genelinde, köylerimizde çoğalmasını istiyoruz. Bugünde bu proje kapsamında ceviz ve elma fidanı veriyoruz."

 

Afşin İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Öner ise Afşin'de meyve yetiştiriciliğinin yanı sıra ceviz üretiminin de artırılması konusunda çalışma yapacaklarını kaydetti.

 

Afşin Ziraat Odası Başkanı Hasan Akpınar ise, bu tür projelerle çiftçilerin daha kaliteli ürün elde edeceklerini ve bu tür projelerin devam etmesi gerektiğini dile getirdi.

 

- Kahramanmaraş

Aşılı meyve fidan fiyatlarımız için tıklayınız

Aşılı meyve fidanı çeşittlerimiz için tıklayınız 

Haber Eklenme:14.12.211 

Kaynak:http://www.haberler.com/afsin-de-ciftcilere-fidan-dagitimi-3189230-haberi/