Font Boyutu

Son Haberler

Balıkesir İl Tarımdan Fidan Dağıtımı İle Meyveciliğe Destek

PDFYazdırePosta

İvrindi'nin Büyükyenice Beldesinde Hedef 50.000 Meyvecilik Projesi fidan dağıtım töreni Balıkesir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Engin Sancı'nın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Törene, İvrindi Kaymakamı Bünyamin KARALOĞLU, Büyükyenice Belediye Başkanı Ahmet Özen, Balıkesir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yrd. Ayhan Balcı, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Kutfettin Deper, İvrindi İl Genel Meclis Üyeleri ve çiftçiler katıldılar.

 

Beldemizde yeni istihdam olanakları ve gelir kaynakları oluşturulması çerçevesinde görevli Tarım Danışmanı Ziraat Mühendisi Erdem ÇAKIR ve belde halkı el ele vererek meyvecilik konusunda çalışmaların hızlandığını ve 2008 yılında Hedef 50.000 Meyve Fidanı Dikim Projesi başlatılmıştır. 2011 yılına kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının sertifikalı fidan desteklerinden de yararlanarak, 11.000 adet ceviz fidanı, 9.000 adet elma fidanı, 2.000 adet armut fidanı, 1.000 adet kiraz fidanı olmak üzere toplamda 23.000 adet meyve fidanı dikimi gerçekleştirilmiş olup; 2011 yılında Tarım Danışmanımızın yaptığı Proje İl Özel İdaresi tarafından kabul edilip finansmanını sağladığı 10.000 adet elma fidanı İvrindi Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılarak temin edilmiş olup bu fidanlarla 33.000 adet meyve fidanı dikimi gerçekleşmiş olmaktadır. 

 

İl Müdürümüz Engin Sancı ise bugüne kadar olan desteklerinin bundan sonrada devam edeceğini, meyvecilik konusunda özellikle ileride bir soğuk hava deposunun şart olduğunu bununla ilgili de Bakanlığımız desteklemeleri kapsamında gerekli yardımların verileceğini söyledi.

Kaynak:http://www.tarim.gov.tr/Duyurular,haber_Detayli_Gosterim.html?NewsID=2571

Haber Eklenme:14.12.2011

Aşılı meyve fidan fiyatlarımız için tıklayınız

Aşılı meyve fidanı çeşittlerimiz için tıklayınız