Font Boyutu

Son Haberler

Kastamonu'nun Hanönü İlçe Tarımdan Meyve Yetiştiriciliğine Destek

PDFYazdırePosta

Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde, Gıda İlçe Tarım Müdürlüğünce "Meyveciliği Geliştirme" projesi kapsamında yüzde 50 özel idare kaynaklarınca desteklenen 840 meyve fidanı getirilerek çiftçilere dağıtıldı.

Hanönü Gıda İlçe Tarım Müdürü Veysel Balcı, konuyla ilgili AA muhabirine, ilçede 2012 yılında kapama meyve bahçesi yapmak isteyen çiftçilerin talepleri alınarak, bu talepler neticesinde ilçeye 650 ceviz fidanı, 40 kiraz fidanı, 40 armut fidanı ve 110 elma fidanı getirilerek 11 çiftçiye toplamda 47 dönüm kapama meyve bahçesi yapım çalışmasına başlandığını belirtti.

Balcı, "Tarımın önemli kollarından biri olan meyveciliğin ilçede gelişmesini sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçenin Merkez, Gelinbükü, Vakıfgeymene mahalleleri ile Gökçeağaç, Gökbelen, Yılanlı ve Aşağı Çakırçay köylerinde meyveciliği teşvik etmek amacıyla fidan bedelinin yüzde 50'si İl Özel İdaresi tarafından karşılanırken geri kalan kısmı ise çiftçilere karşılandı" dedi.

Meyve fidanlarını alan çiftçiler, devletin sunduğu bu tür destek ile Hanönü'de meyveciliğin canlandıracağına inandıklarını söylediler.

- KASTAMONU

Kaynak:http://www.sondakika.com/haber-hanonu-de-11-ciftciye-840-meyve-fidani-verildi-3197639/

Haber Eklenme:21.12.2011

Aşılı meyve fidan fiyatlarımız için tıklayınız

Aşılı meyve fidanı çeşittlerimiz için tıklayınız