Font Boyutu

Son Haberler

Zonguldakta Meyve Fidanı Datımı

PDFYazdırePosta

Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce "Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi" kapsamında temin edilen meyve fidanlarının dağıtımı yapıldı.İl Müdürü Cemalettin Çataklı, yaptığı yazılı açıklamada, Zonguldak İl Özel İdaresinin tarıma verdiği desteğin devam ettiğini ve proje kapsamında temin edilen meyve fidanlarının önceden belirlenen vatandaşlara dağıtıldığını belirtti.

 

Son yıllarda Türkiye'deki uygulamalara paralel olarak Zonguldak'ta bodur ve yarı bodur meyve fidanı talebinin arttığını anlatan Çataklı, şunları kaydetti:

"İlimiz çiftçiliğinde genelde fındık ve sebze yetiştirme kültürü var. Fındık haricinde kapama meyve bahçesi tesislerinin bodur meyvecilik sayesinde gelişmeye başladı. Bodur ve kapama meyve bahçesi yetiştiriciliğini teşvik etmek amacıyla İl Özel İdare Bütçesi katkılı olarak uygulanan meyvecilik projesiyle toplam 2 bin 500 adet armut fidanı, 3 bin adet kiraz fidanı, 4 bin adet elma fidanı, 1 bin 250 adet erik fidanı olmak üzere toplam 10 bin 750 adet meyve fidanı dağıtımı yapıldı. Kiraz fidanları tam bodur olup diğerleri yarı bodurdur. Projeye İl Özel İdaresinden ayrılan kaynak ise 89 bin liradır. Çiftçilerimize yönelik desteklerimiz artarak devam edecektir."

 

- Zonguldak

Haber Kaynağı:http://www.haberler.com/zonguldak-ta-meyve-fidani-dagitimi-3212198-haberi/

Haber Eklenme:24.12.2011

Aşılı meyve fidan fiyatlarımız için tıklayınız

Aşılı meyve fidanı çeşittlerimiz için tıklayınız