Font Boyutu

Son Haberler

Antalyada 800 Bin fidan Toprakla Buluştu

PDFYazdırePosta

Orman İşletme Müdürü M. Ali Yazman, ilçe sınırları içinde bulunan kayın üretim ormanının doğal gençleştirmeye ayrılmış bölümlerinde toplam 906 hektar alanda gençlik bakımı, bin 490 hektar alanda kültür bakımını ve bin 530 hektarlık alanda rehabilitasyon programını tamamladıklarını bildirdi.
2011 yılında 800 bin fidanın toprakla buluşturduklarını söyleyen Elmalı Orman İşletme Müdürü Mehmet Ali Yazman, “Bozulmuş veya bozulmaya yüz tutmuş doğal dengenin yeniden ihdası için tüm köy ve kasabalarda çalışmalar tamamlandı. Bunun yanında kamu kurum ve kuruluşları ile okul bahçelerinde fidan dikimleri yaptık. Genç nesillere orman bilincini aşılamak, sevdirmek için her yıl değişik okullarımızda ormanla ilgili tiyatro gösterimi ve slayt sunumları yapıldı” dedi.
Bu çalışmalarda ölü örtü temizliği, diri örtü temizliği, toprak işleme ve tohum ekimi yapıldığını, fidanların seyrek olduğu alanlarda tohum ekilmek suretiyle birim alandaki ağaç miktarının olması gereken optimal düzeye getirileceğini ifade eden Yazman, “2011 yılı Aralık ayı itibarıyla 906 hektarlık gençlik bakımı, bin 490 hektarlık kültür bakımı ve bin 530 hektarlık rehabilitasyon programı tamamlanmıştır. Program kapsamında bu sahalara toplam 99 ton karpelli Sedir tohumu ekimi, yine bu sahalara 150 bin tüplü, 200 bin çıplak köklü fidan olmak üzere toplam 350 bin Sedir, Ardıç, Akasya ve Badem fidanı dikimi yapılmıştır” diye konuştu.
(AD-SK-Y)
Kaynak:http://www.tarsusonline.com/antalya/800-bin-fidan-toprakla-bulustu--h29449.html

Haber Eklenme:24.12.2011

Aşılı meyve fidan fiyatlarımız için tıklayınız

Aşılı meyve fidanı çeşittlerimiz için tıklayınız