Font Boyutu

Son Haberler

Batmanda Hasankeyfde Fidan Dikimi

PDFYazdırePosta

Çevre İl Müdürlüğü ve Hasankeyf Kaymakamlığı'nın hazırladığı Yeni Hasankeyf'in çevresinin yeşillendirme çalışması başlatıldı. Hasankeyf yeşillendirme alanına gelen Batman Valisi Ahmet Turhan yeşillendirme çalışmasına başlamadan önce orada hazır bulunan Hasankeyfli öğrencilere hediye dağıttı. Törende konuşan Vali Turhan, anlamlı bir iş yaptıklarını belirterek, bu anlamlı işte katkılarının olmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Hasankeyf'te yeni bir şehir oluşturulduğunu belirten Vali Turhan, "Böyle bir şehir ki bir taraftan tarih, bir taraftardan modernlik ve tarihi kültüre bağlı olacak. 50 yılık bir hayalin gerçekleşmemesi söz konusu. Maalesef ki 50 yıldan beri Hasankeyfli halkımıza hep kamu hizmetlerini öteleme mecburiyetinde kaldık. 2014 Haziran ayında bu rüya gerçekleşecek." dedi.

Bu arada Vali Turhan, Hasankeyf Belediye Başkanı A. Vahap Kusen'e, Hasankeyflilerden çok Batmanlıların konutlara talip olduğunu belirterek sahip çıkmalarını istedi.

Vali Ahmet Turhan'ın konuşmasından sonra ağaç dikme çalışmasına başlandı. Törene Vali Ahmet Turhan, Batman Emniyet Hasan Ali Okan, Rektör Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam ve çok sayıda kurum müdürleri katıldı.

(CİHAN)

 Kaynak:http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1221738&title=hasankeyfe-9-bin-fidan-dikildi

 Haber Eklenme:30.12.2011

Aşılı meyve fidan fiyatlarımız için tıklayınız

Aşılı meyve fidanı çeşittlerimiz için tıklayınız