Font Boyutu

Son Haberler

Zonguldakta Gazeteciler Fidan Dikti

PDFYazdırePosta

 Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Demir Çelik Fabrikaları A.Ş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü fidan dikerek kutladı. Fidan dikimine Zonguldak ve ilçelerinden çok sayıda gazeteci katıldı.
Ereğli Demir Çelik Fabrikaları 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle fidan dikimi etkinliği düzenledi. Sabah kahvaltıda buluşan gazeteciler ile Erdemir Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gülşin Yöney ve Basın ve Halkla İlişkiler Şefi Noyan Keskin, sohbet etme imkanı da buldu. Erdemir Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gülşin Yöney, kahvaltı sonrası bir konuşma yaparak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü fidan dikerek kutlamak istediklerini ve böylece her yayın organının dikili bir fidanın olmasını istediklerini ifade etti. Kurumsal Sosyal Sorumluluk bünyesinde ağaçlandırma çalışması yapan ERDEMİR’in projesine gazetecilerinde destek vermesini istediklerini ifade eden Yöney, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle böylesi güzel bir projeye imza atmak istediklerini dile getirdi.
Yöney, konuşmasında, "Basın çalışanlarına, ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 tarihinde kabul edilmesinin ve bu günün 'Çalışan Gazeteciler Günü' olarak kutlanmaya başlanmasının 51. yıldönümü dolayısıyla sizlerle bu anlamlı günü paylaşmak istedik.Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, kuşkusuz demokrasinin temel unsurlarından biridir. Demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlerlik kazanması, iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkündür. Medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğü, gerek kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından hayati önemdedir. Bundan dolayı gazetecilik, günümüzün en dinamik ve fedakârlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir. Toplumun bilgilendirilmesi ve topluma ışık tutulması amacıyla çalışan gazetecilerimiz hak ve sorumluluk bilincinin güçlenmesinde, demokrasi kültürünün gelişmesinde, sağlıklı bir toplum düzeninin inşasında rolü büyüktür. Basın mensuplarımızın, şimdiye kadar başarıyla yerine getirdikleri bu onurlu görevi, bundan sonra da aynı duyarlılıkla ve kararlılıkla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıl dönümü olan Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, bütün basın mensuplarımıza başarılar diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.
Konuşmanın ardından Erdemir Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gülşin Yöney ve Basın ve Halkla İlişkiler şefi Noyan Keskin Akasya fidanlarının sertifikalarını ve plakalarını çalışan gazetecilere teslim etti. Cihan Haber ajansı adına sertifikayı Ereğli Muhabiri Sinan Kabatepe aldı. Sertifika törenini ardından gazeteciler Erdemir Kışla Kapı’da bulunan alana Akasya fidanları dikti. Fidanlar dikilirken Erdemir Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gülşin Yöney ve Basın ve Halkla İlişkiler şefi Noyan Keskin’de gazetecilere eşlik etti. Gazeteciler hazırlanan plakaları da fidanlara astı. Ayrıca her kurumun adı yazılı tabelalarda fidanların önlerine konuldu. Cihan Haber Ajansının fidanını Ereğli muhabiri Sinan Kabatepe dikerek plakasını astı.

Kaynak:

 Haber Eklenme:13.01.2012

Aşılı meyve fidan fiyatlarımız için tıklayınız

Aşılı meyve fidanı çeşittlerimiz için tıklayınız