Font Boyutu

Son Haberler

Balıkesir Gönende YArı Bodur Armut Fidanı Dağıtımı ile Bodur Meyvecilik Gelişiyor

PDFYazdırePosta

Gönen İlçe Müdürlüğümüz Ziraat  Mühendisleri Yusuf EMİRAL, Ceydanur YURDAGÜL ve İ.Ulvi ÖZKARA tarafından  %80 fidan bedeli İl Özel İdaresi kaynaklı olmak üzere proje hazırlanmış ve fidanlar dağıtılmadan önce fayda sahibi çiftçilerimizin gece eğitimleri yanında tarla şartlarında uygulamalı toprak numunesi alma ve fidan dikimi eğitimleri verilmiştir. Gönen'de meyveciliğin uygun olan bölgelerde yaygınlaştırılması amacı ile hazırlanan proje kapsamında yarı bodur armut fidanı ve ceviz  fidanlarının dağıtımı 28/12/2011 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Armut ve ceviz fidanı dağıtımı 28 Aralık 2011 Çarşamba günü, Gönen Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Birlik Encümeni Üyeleri ve İGMÜ Bülent Can ve Hüseyin Yağcıoğlu, Özel İdare Müdürü Mehmet Kılcı, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ertan Soylu ve teknik personeli ile köy halkının katılımıyla Geyikli Köyünde yapıldı.

19 çiftçimize yarı bodur armut fidanları ile 50 dekar alana dikimi yapılmak üzere 3250 fidan ve 26 çiftçimize ceviz fidanları ile 80 dekar alan için 1250 fidanın dağıtımının gerçekleştirildiği projenin toplam bedeli 34.983,45 TL. olarak gerçekleşmiştir.

 

Haber Eklenme:16.01.2012

KAynak:http://www.balikesirtarim.gov.tr/component/content/article/42-manset/645-gonen-ilcesi-geyikli-koyu-merkezli-meyvecilik-projesi.html

Armut Fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız

Yarı bodur-bodur armut anaçları hakkında bilgi almak için tıklayınız

Bodur-yarı bodur ve armut fidan fiyatlarımız hakkında bilgi almak için tıklayınız