Font Boyutu

Son Haberler

Karamanda Elma üreticileri alternatif teknikler konusunda bilgilendirildi

PDFYazdırePosta

Karamanlı elma üreticileri alternatif üretim teknikleri ve teknolojik gelişmeler konusunda bilgilendirildi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda yapılan bilgilendirme toplantısında, Entegre ve Kontrollü Ürün Yönetimi (EKÜY) Projesi, tahmin erken uyarı sistemi ile elma hastalık ve zararlıları konusunda Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi tarafından bilgiler verildi. Elma üreticilerinin ilgi gösterdiği toplantıda ayrıca İyi Tarım Uygulamaları (İTU) ve destekleri hakkında açıklamalarda bulunuldu.Tahmin erken uyarı çalışmalarının temel dayanağı olan bilgisayarlı tahmin erken uyarı istasyonlarının çiftçilerin hizmetinde olduğu bildirildi.

Karaman genelinde sayısı 20’ye ulaşan istasyonlardan internet ortamında bağlı bulunduğu www.karamangth.gov.tr veya www.karamantarim.gov.tr sitesinde üreticilerin kullanıma açıldı. Bu çalışma ile artık üreticiler kendilerine en yakın tahmin ve erken uyarı istasyonundan 5 günlük yağış, sıcaklık ve nisbi nem verileri birer saat arayla alabilecek.

 

Haber Eklenme:26.02.2012

Kaynak:http://yurthaber.mynet.com/detay/karaman-haberleri/elma-ureticileri-alternatif-teknikler-konusunda-bilgilendirildi/111458

Elma Fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız  
Elma Fidanı fiyatlarımız için tıklayınız 
Bodur-Yarı Bodur elma fidanı üretiminde kullanılan anaçlarımız hakkında bilgi almak için tıklayınız