Font Boyutu

Son Haberler

Aydın Çinede Meyve Fidanı Dağıtımı Yapılıyor

PDFYazdırePosta

 Aydın İl Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından alınan 11 bin fidan, Çineli muhtarlara dağıtıldı.

Çine-Aydın karayolunda bulunan özel bir firmada gerçekleşen fidan dağıtım törenine, Çine Kaymakamı Celalettin Cantürk, AK Parti Çine İlçe Başkanı Erkan Özkaya, MHP Çine İlçe Başkanı Salih Gökbel, AK Parti Çine İl Genel Meclis Üyesi Hamit Özdemir, CHP Çine İl Genel Meclis Üyesi Erol Öz, Çine Ziraat Odası Başkanı Osman Eşiyok, Çine Tarım Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Atıgan, Çine Muhtarlar Derneği Başkanı Abdülkadir Akalın ve muhtarlar katıldı.

Fidan dağıtım töreninde konuşan Çine Tarım Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Atıgan, Çine Kaymakamlığı ve İlçe Özel İdare Müdürlüğü'ne fidan dikim sezonu için Aydın İl Özel İdare Köylere Hizmet Götürme Birliğinden 38 bin TL para aktarıldığını belirtti.

Atılgan, "Geçtiğimiz günlerde bunun ihalesi yapıldı. Yapılın ihale sonucunda bu paradan 2 bin adet ceviz fidanı, 2 bin adet armut fidanı, bin 200 adet erik fidanı, 800 adet kayısı fidanı, 400 adet kiraz fidanı, 800 adet elma fidanı ve 3 bin 800 adet zeytin fidanı alındı. Bu alınan fidanlarımızın tamamı sertifikalıdır. Bu fidanlardan yüzde 20 katkı payı alacağız ve dağıtımını en kısa zamanda tamamlayacağız." dedi.

Kaymakam Cantürk ise, Çine Ovasının çok büyük bir havza olduğunu belirterek, bu fidanların kısa zamanda toprakla buluşmasını istediğini belirtti.

Kaynak: AA

Kaynak:http://www.haberciniz.biz/cinede-11-bin-fidan-dagitildi-1338266h.htm

Haber Eklenme:09.03.2012

Aşılı meyve fidan fiyatlarımız için tıklayınız

Aşılı meyve fidanı çeşittlerimiz için tıklayınız