Font Boyutu

Son Haberler

Çağla Badem Tezgahta!

PDFYazdırePosta

Bahar mevsiminin erik ile birlikte en çok tüketilen iki meyvesinden biri olan çağla badem, Ödemiş’te seyyar satıcıların tezgahlarında yerini aldı.

İHLAS SON DAKİKA - Kış aylarının son derece soğuk ve yağışlı geçmesi nedeniyle az miktarda ürün elde edildiği öğrenilirken, Ödemiş’te çağla badem kilogramı 30-35 liradan satışa sunuluyor. Eriğin ise 15 güne kadar çıkması bekleniyor.

8 yıldır Ödemiş’te Saracoğlu Caddesi ve Ulus Meydanı’nda bahar mevsiminde çağla badem ve erik, yazları ise kaynamış mısır sattığını ifade eden satıcı İbrahim Öztürk, bu yıl çağla bademin soğuk nedeniyle az olduğunu belirtti. Kilogramını 30 liranın üzerinde satıldığını, havaların ısınmasıyla birlikte bu fiyatın düşeceğini kaydeden Öztürk, “Mart ayının ilk günlerinde havanın güzel olmasıyla birlikte çağla badem de tezgahlardaki yerini aldı. Her ne kadar şu birkaç gün soğuk geçse de mart ayının sonuna doğru bahar mevsiminin etkisini göstermesiyle birlikte fiyatlar da düzelecektir. Biz çağla bademleri Datça’dan getirtiyoruz. Erikte de 15 gün içinde sezon açılacak. Bu meyveleri en çok öğrenciler tüketiyor” dedi.

Kaynak:http://haber.ihlassondakika.com/haber/Cagla-badem-tezgahta---4965_462507.html

Haber Eklenme:16.03.2012

Badem fidanı çeşitleri için tıklayınız

Badem fidanı fiyatlarımız için tıklayınız