Font Boyutu

Son Haberler

Manisada 164 Bin Badem Fidanı, Zeytin Fidanı , Bağ ve Kİraz Fidanı Dağıtımı

PDFYazdırePosta

İl Özel İdaresi kaynaklarıyla alınan toplam 164 bin 500 zeytin fidanı , bağ fidanı ve badem fidanı ile kiraz fidanı çöğürü Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde düzenlenen tören ile üreticilere verilmek üzere muhtarlara teslim edildi.


Törene  İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Çelik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Katran ve 20'e yakın köy muhtarı katıldı.


2012 YILINDA 400 BİN FİDAN DAĞITIMI HEDEFLENİYORGıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Çelik, son 10 yıl içerisinde  alternatif ürün yetiştiriciliği için üreticilere fidan dağıtımına önem verildiğini belirterek, "Geçtiğimiz 10 yıl içinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kanalıyla 1 milyon, bakanlığımızın genel bütçe katkılarıyla 8 milyon, hükümetimizin katkılarıyla 12 milyon ve sivil toplum örgütlerimizin destekleriyle 2 milyon fidan köy muhtarlarımıza dağıtıldı. İl Özel İdaremizin kaynaklarıyla dağıtılan fidanların ücretlerinin yüzde 75'i il özel idaresi, geriye kalan 25'lik kısmını fidanları alan köylülerimiz tarafından karşılanıyor. 2012 yılının sonu itibariyle 400 bin fidan dağıtımı yapmayı hedefliyoruz" dedi. Çelik konuşmasında son olarak dağıtılan 164 bin 500 adet fidanın toplam maliyetinin 293 bin TL olduğunu belirterek, Manisa'nın zeytincilikte, ceviz ve kiraz üretiminde artık Türkiye'de önde gelen iller arasında yer aldığını söyledi.

Kaynak:http://www.manisahabergazetesi.com.tr/v2/haber-1199-Ureticiye-164-bin-fidan.html

Haber Eklenme: 23.03.2012

Badem fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız

Badem fidanı fiyatlarımız için tıklayınız

Kiraz Fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız

Kiraz Fidanı fiyatlarımız için tıklayınız

Bağ fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız

Bağ Fidanı fiyatlarımız için tıklayınız