Font Boyutu

Son Haberler

Kırıkkale Tüplü Ceviz Fidanı, Yarı Bodur Elma Fidanı ve Kiraz Fidanı Dağıtımı

PDFYazdırePosta

Kırıkkale'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü çiftçilere, 400 adet tüplü ceviz fidanı fidanı, 780 adet yarı bodur elma fidanı

kiraz fidanı dağıttı. Fidan dağıtım törenine katılan Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, devletin tarıma sağladığı desteği babanın evladına yapmayacağını söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Genel Bütçesinden Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi kapsamında Kırıkkale genelinde meyveciliği geliştirmek, yeni çeşitleri tanıtmak, üreticilerin daha kaliteli, verimli mahsul almaları ve çok kazanmaları için aşılı, sertifikalı, tüplü meyve fidanları dağıtım töreni yapıldı. Dağıtılan meyve fidanları hakkında Vali Güner'e bilgi veren İl Tarım Müdürü Vekili Ekrem Şener fidanların üreticilere sembolik olarak yüzde 25'lik bir katkı payı ile dağıtıldığını söyledi.

Cevizden elde edilen ürünün değerine değinen Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner ise Kırıkkale'de herkesin devlet memuru olmak istediğini, devlet memuru olamayanlara tarım desteği vereceğini söyledi.

Ceviz kültürünün Orta Anadolu'da var olduğunu ifade eden Vali Güner, "Kaman, Bilecik, Şebin cevizi diyorlar. Arazisi olmayanlara devletimiz arazi veriyor. Sadece işi, altına, dövize, bankaya, memuriyete endekslemeyelim, tarıma, bahçeciliğe, cevize endeksleyelim. Kırıkkale, coğrafya ve iklim olarak buna uygun" dedi.

Çiftçilere çağrıda bulunan Vali Güner, "Çiftçimiz gelsin, fidan nasıl ucuza alınır, makine nasıl ucuz alınır, hayvancılık nasıl ucuza yapılır, devletin teşviki katkısı nedir, tarım müdürlüklerinden, kooperatiflerden bilgi alsınlar. Eğer buralardan da netice alamazlarsa gelsinler ben yardımcı olacağım. Vali olarak bunun sözünü veriyorum" şeklinde konuştu.

İç Anadolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından yılın valisi seçilen Kırıkkale valisi Hakan Yusuf

Güner'e, İl Tarım Müdürlüğü personeli adına Müdür Vekili Ekrem Şener tebrik ederek çiçek verdi. Vali Güner ise, espri yaparak çiçek yerine iki adet fidan istedi. İki adet ceviz fidanı alan Vali Güner bahçesine dikeceğini söyledi. - KIRIKKALE

Kiraz Fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız

Kiraz Fidanı fiyatlarımız için tıklayınız

Ceviz Fidanı Fiyatlarımız için tıklayınız

Ceviz fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız

Elma  fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız 

Elma  fidanı fiyatlarımız için tıklayınız