Font Boyutu

Son Haberler

Kütahyada Tüplü Ceviz Fidanı Dağıtmı

PDFYazdırePosta

Kütahya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçilere 17 bin sertifikalı tüplü ceviz fidanı düzenlenen törenle dağıtıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü hizmet binası bahçesinde yapılan törene Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, İl Genel Meclisi başkanı S. Ömer Durmuş, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfettin Baydar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Salih Akkaya ile bazı daire müdürleri, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfettin Baydar, yaptığı açıklamada, "İlimizde ÇKS sistemine kayıtlı yaklaşık 28 bin çiftçimize yılda 50-55 milyon TL destek ve hibe sağlayarak üretim güçlerine güç katıldığını belirterek, “ 2012 yılında İl Özel İdare bütçesinden 350 bin, Bakanlık genel bütçesinden 201 bin TL olmak üzere toplam 551 bin TL tutarındaki kaynağı ilimiz genelinde tarım ve hayvancılığımızın gelişimine yönelik hazırlanan projelerin hizmetine sunduk. Bugün ceviz yetiştiriciliğini geliştirme projesi kapsamında 162 bin TL’lik ödenekle 17 bin adet pedro-chandler tipi sertifikalı tüplü fidanların dağıtımını 9 ilçemizde gerçekleştiriyoruz” dedi.

Haber Eklenme:26.05.3012

KaynaK:http://www.haberfx.net/kutahyali-ciftcilere-17-bin-ceviz-fidani-dagitildi-haberi-508783/

Ceviz Fidanı Fiyatlarımız için tıklayınız

Ceviz fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız