Font Boyutu

Son Haberler

Gülnarda Badem Yetiştiriciliği Gelişiyor

PDFYazdırePosta

 Gülnar Badem Üreticilerini Destekleme Derneğinin ”Kaliteli Badem Üretimi ve İşlenmesi Projesi “ kapsamında BADEM YETİŞTİRİCİLİĞİ eğitimi Dayıcıkda tamamlandı.

 

 BADEMDER Yönetim Kurulu Bşk. Ali KOZAK yaptığı açıklamada; Derneğimizin ÇUKUROVA KALKINMA AJANSIN  BÖLGE İÇİ GELİŞMİŞLİK FARKLARININ AZALTILMASI MALİ DESTEK PROGRAMI 2011 Yılı Rekabet Gücünün Arttırılması Mali Destek Proğramı Kapsamında Hazırlamış olduğu “ KALİTELİ BADEM ÜRETİMİ VE İŞLENMESİ” projesi kapsamında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Dayıcık Köyünde  verilen BADEM YETİŞTİRİCİLİĞİ eğitimi tamamlanmıştır.

 Çukurova Kalkınma Ajansından, değerlendirme uzmanı Murat TORUN ve Proje Koordinatörümüz Yılmaz BOYAR verilen eitimleri Dayıcık Köyüne gelerek yerinde izleme ve değerlendirme imkanı bulmuşlardır.

 Arazide uygulamalı olarak yapılan badem hasatı eğitiminde; İlk kez BADEMDER’in öncülüğünde ilçemizde ağaç silkeleme makinaları ile yapılan badem hasatı çiftçilerimizden büyük ilgi ve beğeni toplamıştır.

 Ağaç silkeleme makinaları ile   zaman ve işçillik maliyeti avantajı sağlanmakla birlikte meyve gözlerine zarar vermeden hasat imkanı sağlanmaktadır dedi.

  KOZAK; Derneğimizin kuruluş amaçları doğrultusunda bu eğitimler ile amacımız çitçilerimizi tarım alanında bilinçli bir toplum haline getirerek daha kaliteli ürün yetiştirebilmelerini sağlamaktır. Biz dernek olarak projemiz ile üreticilerimizin hem kaliteli üretim yapmasına, hem yetiştirilen ürünlerin teknolojik imkânları kullanarak işlenmesinde, pazarlanmasında bir sivil toplum örgütü olarak devamlı yanlarında olacaklarını söyledi.

 
  KOZAK son  olarak, Gülnar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce; Gülnar İlçe Merkezi, Kuskan Kasabası ve Çukurasma Köyünde açılacak BADEM YETİŞTİRİCİLİĞİ kurslarına kayıtlar devam etmekte olup, eğitime katılmak isteyenler derneğimize müracaat edebilirler dedi.

Kaynak:http://www.gulnarnet.com/?Syf=18&Hbr=429078&/Badem-Yeti%C5%9Ftiricili%C4%9Fi-E%C4%9Fitimi-Day%C4%B1c%C4%B1kda-Tamamland%C4%B1

Haberk Eklenme:03.11.2012

Badem fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız

Badem fidanı fiyatlarımız için tıklayınız