Font Boyutu

Son Haberler

Elazığ'da 'Badem Yetiştiriciliği Eylem Planı' hazırlığı başlatıldı.

PDFYazdırePosta

 

AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, yaptığı yazılı açıklamada, Elazığ'ın ekonomik değeri yüksek bir ürün olan badem yetiştiriciliği açısından çok uygun iklim şartlarına sahip olduğunu, Orman Bölge Müdürlüğü nezdinde bozuk orman arazileri ve bu işe tahsis edilebilecek arazilerin envanterinin çıkarılması için görüşmeler yaptıklarını bildirdi.

 Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından Bingöl'de açıklanan 'Ceviz Eylem Planı'ndan sonra Elazığ'da da yörenin tarımsal ekonomisine katma değer sağlayacak olan 'Badem Eylem Planı' ile ilgili olarak girişimlerde bulunduğunu aktaran Alpay, şunları kaydetti:

 "Sayın Bakanımız görüşmemiz üzerine talimatlandırmayı yapmıştı. Orman Genel Müdürümüz ile görüşmeyi yaptım. Allah izin verirse ilimizde özel orman ağaçlandırması dediğimiz konularla alakalı olarak sahiplerine çok ciddi katma değer sağlayacak, gelir getirecek badem ile ilgili bir 'Badem Eylem Planı' hazırlığını ilimiz için başlatmış olduk. Bu, şehrimiz için çok ciddi ekonomik katkı sağlayacaktır."

 Muhabir: İsmail Şen / Ömer Fansa

 Yayıncı: Cemal Coşkun

 Kaynak: AA

Kaynak:http://www.haberciniz.biz/elazigda-badem-eylem-plani-hazirligi-baslatildi-1707885h.htm

Haberk Eklenme:03.11.2012

Badem fidanı çeşitlerimiz için tıklayınız

Badem fidanı fiyatlarımız için tıklayınız