Açık Kök Fidan ile Tüplü Fidan Farkları Nelerdir?

Açık Kök Fidan ile Tüplü Fidan Farkları Nelerdir?

Tüplü fidan hem yılın 12 ayı ekilmektedir hem de sökerken kökü herhangi bir zarar görmediği için ilk yılı yavaş gelişmekle beraber sonraki yıllarda açık köklü fidanı gelişim olarak yetiştiği görülmüştür.Tüplü fidan, uzun yollarda dayanıklı olmaktadır. çünkü kökleri torbanın içinde olduğu için herhangi bir zarar görmemektedir.

Açık Köklü fidan: Hem boy olarak tüplü fidandan daha boyludur ve ortalama 0,80 ile 1,50 metre arasında boyu olduğu için ve yüksek yerler hariç bakımı da iyi olursa tüplü fidandan daha hızlı gelişim gösterdiği saptanmıştır.

Firmamız sertifikalı açık kök fidan gönderimlerinde fidanların yol boyunca zarar görmemesi için köklerini nem kaybını önlemek amacıyla özel solusyonlu suya batırmaktadır.Fidanları 1 haftaya kadar uzun yolda dayanakbilmektedir.

Tüplü fidan gönderimlerinde istenen adede göre arazinize teslim veya anlaşmalı olduğumuz aras veya yurtiçi kargo ile gönderim yapılmaktadır.Fidan gönderimleri sadece fidan göndermek için tasarlanmış fidan kutulurında yapılmakta olup olası bir kolli ters çevrilmesi durumunda dahi fidanları tutan özel aparatlar sayesinde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

2.077 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Hemen Ara