Tüplü Fidan Üretim Alanı

Tüplü Fidan Üretim Alanı

1-Üretim TesisimizTüplü Meyve fidanı üretim alanı Mersin-Mut ilçesinde mut karaman yolu üzeri sebze meyve hali karşısında 10.000 metrekarelik arazi üzerinde kuruludur.

 

2-Üretim TesisimizFidanlık üzerinde şirketimiz görmüş olduğunuz bina içerisinde faaliyet göstermektedir.Bina satış ve arge odası-müdür odası, mutfak,wc, depo ve mescitten oluşmaktadır.

 

5-Üretim TesisimizFidanlığın bellli bir bölgesinin kuşbakışı olan fotofrafta ağırlıklı olarak sertifikalı tüplü badem fidanı üretimi yapılmaktasır.Üretilen tüplü badem fidanı çeşitleri, ferragnes bademi, ferraduel badem,teksas bademi, nonpareil bademi , bertina bademi ve tuono bademidir.Üretilen tüplü badem fidanı adedi 120.000-150.000 adet arasındadır.Toplamda üretim açık kök üretim sahaları ile beraber senelere göre 200.000 ile 300.000 arasında değişmektedir.Üretimi yapılan başlıca fidan çeşitleri badem fidanı, armut fidanı, ayva fidanı, elma fidanı, kiraz fidanı, kayısı fidanı, zeytin fidanı, ceviz fidanı, şeftali fidanı, nektarin fidanı, böğürtlen fidanı, nar fidanı, vişne fidanı, zeytin fidanı, trabzon hurması fidanıdır.Arge çalışmalarında ise antep fıstığı fidanıve tropik-subtropik meyve fidanlarıdır.

6-Üretim TesisimizTüplü üretimi yapılan badem fidanları fotoğrafa dikkatli bir şekilde bakarsanız fidanların toprakla teması yoktur.Bu şekilde üretilen badem fidanlarının kılcal kök sayısı çok fazladır ve tutma oranı %95 in üstündedir.

8-Üretim Tesisimiz7-Üretim Tesisimiz
Üretilen tüplü badem fidanları 40- cm ile 90 cm arasındadır.
9-Üretim Tesisimiz 10-Üretim Tesisimiz 11-Üretim Tesisimiz
Fidanlıktaki sulamı sistemi bilgisayar ile olmaktadır.Otomasyon sistemi ile tüplü fidan üretim alanında bulunan bütün fidanların sulaması 5-10 dakika arasında olmaktadır.Fidanlara verilen gübre ve besin takviyelerinin tamamı direk köküne giderek fidan gelişimlerini maksimum seviyeye çıkarmaktadır.
13-Üretim Tesisimiz

Yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz beyaz seralar zeytin üretimi için yapılan zeytin çelik köklendirme seralarıdır.

1.813 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Hemen Ara